آیا می دانید روند فن آوری و مواردی که نیاز به توجه به دانه های پلاستیکی زباله دارند ، می دانید؟

September 18, 2019

با توسعه صنعت ، انواع محصولات پلاستیکی هزاران خانوار وارد شده اند ، و با افزایش روزافزون زباله های پلاستیکی ، فرایند گرانول شدن پلاستیک و موارد مورد نیاز مورد نیاز را نیز هدر می دهید؟ اطلاعات بیشتر. همه نوع بسته بندی پلاستیکی ، ظروف پلاستیکی ، اسباب بازی های پلاستیکی و لوازم التحریر ، کفش پلاستیکی ، پوسته لوازم پلاستیکی خانگی ، ضربه گیر خودرو ، لوله های پلاستیکی ، زباله های صنعتی و غیره در همه جا دیده می شود و باعث آلودگی محیط زیست زیادی می شود. بازیافت پلاستیک پسماند برای حفاظت از محیط زیست و صرفه جویی در منابع مفید است. آنها بازیافت و گرانوله می شوند. ، یا دوباره تغییر یافته و گرانوله شده است و می توان دوباره از آن برای ساخت پلاستیک استفاده کرد.

ویژگی های پلاستیک زباله

پلاستیک های زباله با توجه به مواقعی که در آنها تولید می شوند می توانند به سه نوع تقسیم شوند:

1- قراضه تولید شده در فرایند تولید ، که نسبتاً تمیز ، آلاینده کمتری دارد و حاوی ناخالصی هایی از قبیل تولید فیلم غیر استاندارد ، لبه برش ، مواد سرب یا محصولات بی کیفیت در تولید لوله و پروفیل ، قطعات ناقص در تولید تزریق ، و غیره.؛

2- زباله های پلاستیکی استفاده شده با سیستم مواد واحدی ، مانند لوله های جداسازی شده ، درب و ویندوز ، مواد بسته بندی یا سایر محصولات پلاستیکی زباله که کاملاً با توجه به انواع رزین طبقه بندی می شوند.

3. پلاستیک های زباله مخلوط که تفکیک آنها دشوار است یا اصلاً قابل تفکیک نیست ، مانند فیلم های کامپوزیتی اکسترود شده چند لایه ، محصولات پلاستیکی با پوشش ، محصولات کامپوزیت پلاستیک و سایر مواد و غیره.

انواع مختلف پلاستیک های زباله ویژگی های متفاوتی دارند. آیا در مورد روند گلوله سازی و مواردی که مورد نیاز توجه ناخالصی ها و پلاستیک های زباله است ، می دانید؟ آیا فرایند تکنولوژیکی و مواردی را که نیاز به توجه به گرانول پلاستیک زباله ها دارید ، می دانید؟ کمتر از 0. آیا روند فنی را می دانید و مواردی را که نیاز به توجه برای گرانوله کردن دارند ، می دانید؟ مواد باقیمانده و سایر محصولات استفاده شده حاوی پلاستیک های زباله که برای مدت معینی از انباشته شده اند؟ به صفر ~ 1٪. 0.5٪. و ناخالصی های پلاستیکی زباله های پلاستیکی و کاغذی با ضایعات پلاستیکی حاوی مواد زائد پلاستیک و مواد لازم مخلوط می شوند. توجه شما می دانید؟ تمایل دارد که بیش از 10٪ باشد.

برای مواد پلاستیکی زباله استفاده شده ، با توجه به استفاده از شرایط مختلف ، حاوی اشعه ماوراء بنفش ، گرما ، اثرات پیری اکسیژن ، آلاینده های حاصل از ضربه هستند. شکل های مختلف پلاستیک زباله ، پس از خرد کردن چگالی فله مواد بسیار عالی است. تفاوت ، فیلم ، ورق ، ضخامت حجم مواد خرد کننده سیم مسطح کوچک است ، این است که در فرایند تغذیه گرانول بازیافت پلاستیک زباله باید در نظر گرفته شود.

دوم ، پیش تصفیه پلاستیک را هدر دهید

مواد بسته بندی زباله از قبیل زباله های بسته بندی ، کیسه های خرید ، بطری ها ، قوطی ها ، جعبه ها و پلاستیک های پلاستیکی کشاورزی ، قبل از پردازش گرانول مورد پردازش قرار می گیرند. فرایند پیش تصفیه به طور عمده شامل طبقه بندی ، تمیز کردن ، خرد کردن و خشک کردن است.

کار طبقه بندی طبقه بندی انواع مواد زائد پلاستیکی با توجه به نوع مواد اولیه و شکل محصولات است. مرتب سازی با توجه به نوع مواد اولیه نیاز به دانش ماهر در شناسایی انواع پلاستیک دارد. هدف از مرتب سازی ، جلوگیری از عملکرد ضعیف مواد بازیافتی ناشی از ناسازگاری انواع مختلفی از پلیمرها است. با توجه به شکل طبقه بندی محصول ، تسهیل ضایعات خرد کردن پلاستیک می تواند به راحتی انجام شود ، زیرا فیلم ، صاف ابریشم و پارچه ای که توسط تجهیزات خرد کننده و برخی از دیوارهای ضخیم مورد استفاده قرار می گیرد ، محصولات سخت بین تجهیزات خرد کردن اغلب نمی توانند جایگزین یکدیگر شوند.

سه فرآیند برای تمیز کردن و خرد کردن قبل از گرانول وجود دارد.

1. تمیز کردن قبل از فرآیند خرد کردن

مواد پلاستیکی ضایعات بزرگ و بدون آلودگی جدی و ساختار پیچیده ابتدا باید تمیز شوند و سپس شکسته شوند ، مانند ضربه گیر خودرو ، داشبورد ، جعبه بازیافت ، صفحه و غیره.

ابتدا با آب شوینده خیس کنید ، سپس با آب تمیز بشویید ، آنرا پاک کنید و هوا را خشک کنید .بعد از اندازه بزرگ استفاده کنید و نمی توان آن را درون قیف خردکننده قسمت های بزرگتر قرار داد ، باید درشت شکسته شده و سپس ریز خرد شود تا آماده شود. آیا می دانید که فرایند گرانول سازی یا موارد لازم برای توجه به پلاستیک های زباله با کیفیت ، برای اطمینان از گرانول بازیافت شده باید خشک شود ، باید بعد از خرد کردن رقیق شود ، غالباً با استفاده از یک خشک کن چرخان با لایه های گرمایش ، لایه های داخل لایه را درون بخار گرم شده قرار می دهند. در حالی که چرخش ، راندمان خشک کردن بالا است.

شستن 2.روش - خرد کردن - فرایند خشک کردن خوب

برای مشخصات آلوده ، فیلم های زباله کشاورزی ، کیسه های بسته بندی ابتدا باید شستشوی درشتی را انجام دهند ، ماسه ، سنگ و فلز و اجسام خارجی دیگر را از بین ببرند تا از صدمه در سنگ شکن جلوگیری شود. محصولات پلاستیکی زباله را بعد از شستشوی ضد سانتریفیوژ سانتریفیوژ خشن و بعد از ارسال به سنگ شکن شکسته شده است. بعد از خرد کردن ، برای پاک کردن ناخالصی های موجود در آن تمیز می شود. آیا می دانید فرآیند گرانول سازی و اقدامات احتیاطی برای پلاستیک های زباله در صورت داشتن روغن حاوی روغن است؟ برخورد بین بلوک های پلاستیکی زباله (قطعات) با هم زدن ، از بین بردن کثیفی ، شستشو و سپس دهیدراته کردن و خشک کردن آنها.

تمیز کردن 3.Mekanized

قبل از اینکه پلاستیک زباله وارد تجهیزات تمیز کردن شود ، در تجهیزات خرد یا خشک خرد می شود. پس از خشک شدن ، داخل سطل انبار دمیده می شود. سپس پلاستیک زباله توسط دستگاه تغذیه پیچ خرد می شود تا فرآیند دانه بندی مواد زائد پلاستیک را تنظیم کند و برای جلب توجه آن را وارد کنید. داخل مخزن تمیز کردن قرار دهید. دو شفت چرخ دستی ضد چرخش مواد را به آرامی مواد را از طریق مخزن شستشو حمل کنید و گرداب ایجاد کنید که شستشو می شود زباله های تمیز شده شناور می شوند و توسط یک نوار نقاله پیچ تخلیه می شوند. بیشترین آب حذف شده است. آیا می دانید روند و مسائل مورد نیاز توجه به گرانول پلاستیک زباله برای خرد کردن مواد با استفاده از پیچ است؟ به سیستم خشک کن وارد شوید. سیستم خشک کردن شامل یک خشک کن دوار و یک خشک کن هوای گرم است. رطوبت باقیمانده از سیستم خشک کردن 1٪ ~ 2٪ است. مواد به سطل انبار فرستاده شده و سپس برای تهیه گرانول به گرانول اکستروژن فرستاده می شوند.

سه ، فرآیند گرانول اکستروژن پلاستیک زباله

ضایعات پلاستیک در عملکرد با رزین جدید متفاوت است ، این امر به این دلیل است که آنها فرآیند شکل گیری گرما و تاریخ برشی را تجربه می کنند و در فرآیند استفاده از گرما ، اکسیژن ، نور ، آب و هوا و انواع مختلفی از رسانه ها را تجربه می کنند ، در نتیجه خواص مکانیکی مواد بازیافتی ، از جمله مقاومت کششی و عملکرد ضربه نسبت به رزین اصلی ، ترک های ناشی از تغییر ساختار سطح ، کیفیت ظاهری ، و ضایعات فرآیند ساختاری گرانول پلاستیک و مواردی که نیاز به توجه دارند ، می دانید؟ همچنین می دانید؟ خاصیت مواد مختلف متفاوت است. تغییر پلیولفین نسبتاً کمی است. آیا می دانید فرایند گرانول شدن پلاستیک زباله های مولکولی نسبی و مواردی که به دلیل پردازش ، به ویژه پردازش های متعدد نیاز به توجه دارند ، کاهش می یابد؟ واکنش تلاقی ، بنابراین خاصیت پردازش را می توان تا حدودی ثابت نگه داشت کوپلیمر ene متفاوت است ، هر بار پس از پردازش ، خصوصیات کششی کاهش می یابد. پس از حدود چهار فرآیند ، کاهش چقرمگی بسیار جدی است. علاوه بر این ، اثر اصلاح کننده ضربه فاز لاستیکی به دلیل اتصال متقابل کاهش یافته است. اگرچه این ماده پلی استایرن با ضربات بالا است ، اما مقاومت آن در مقایسه با پلی استایرن با کاربردهای عمومی بهتر نیست.

با مخلوط کردن مواد جدید و یا با افزودن تثبیت کننده ها و مواد افزودنی خاص مانند آنتی اکسیدان و ثابت کننده گرما می توان خواص پلاستیک زباله را بهبود بخشید و این می تواند اثرات منفی گرما و اکسیژن را در طی فرآیند گلوله زنی پلاستیک های زباله کاهش دهد. در بعضی از مواد پلاستیک زباله ، سازگار با هم می تواند به طور مناسب اضافه شود ، مانند پلاستیک زباله پلی اتیلن و پلی پروپیلن مخلوط EP DM یا EV A. در گرانول بازیافت پلاستیک ضایعات نیز می تواند پر شده اصلاح شود ، مانند فیلم زباله PP در همان زمان برای اضافه کردن 10 ~ 35٪ از مواد پر کننده ، 6٪ the 6٪ روان کننده ، 4٪ 4٪ از مستربچ رنگ. مواد ترمیم شده با پرکننده CaC O 3 در محصولات تزریقی استفاده می شود که می تواند چرخه قالب را بطور موثر کوتاه کند ، سفتی را بهبود بخشد محصولات ، دمای تغییر شکل حرارتی را افزایش داده و انقباض را کاهش می دهد.

روان کننده باعث افزایش سیالیت مذاب می شود .در بازیافت برخی از پلاستیک های مهندسی ، فرآیند پر کردن و گرانوله شدن پلاستیک های زباله نیز می تواند انجام شود و مواردی که نیاز به توجه دارند را می دانید؟ قوی و آلیاژی. برای برخی از موادی که رطوبت را به راحتی جذب می کنند ، مانند PA ، PET و غیره ، آب باعث تخریب فرآیند می شود ، و فرآیند گرانول شدن پلاستیک ضایعات مولکولی نسبی و مواردی را که نیاز به توجه دارند ، انجام می دهید؟ کاهش ، چسبندگی ذوب کاهش می یابد ، خصوصیات بدنی کاهش می یابد. آیا می دانید که آب در پلاستیک های زباله باید قبل از پردازش برداشته و کاملاً خشک شود ، تا بتوانید از فرآیند گرانول پلاستیک زباله با کیفیت مواد و مواد بازیافت شده بازیافت شده اطمینان حاصل کنید؟